Nursace Firma SahibiNursace Firma Sahibi Nurettin Çelik:

"Nebim Sayesinde Hızlı ve Güvenli Bilgi Akışına Sahip Olduk."

1994 yılında kurulan ve bugün 13'ü Türkiye'de, 5'i yurtdışında olmak üzere toplam 18 mağazası bulunan Nursace Firma Sahibi Nurettin Çelik markalarının gelişmesini, bu süreçte Nebim çözümlerinin faydalarını ve Nebim işbirliği sürecini bizlerle paylaştı. Üretimin başlangıcından perakende satışa kadar tüm aşamalarda Nebim kullandıklarını belirten Çelik, Nebim sayesinde hızlı ve güvenilir bilgi akışına sahip olduklarından da bahsetti.

 

   Nursace'nin ürün gamından bahseder misiniz?

      1994 yılında kurduğumuz Nursace bünyesinde, bugün 13'ü Türkiye'de, 5'i yurt dışında olmak üzere toplam 18 mağaza bulunuyor. Özellikle yurtdışındaki birçok bayi ve müşterilerimiz için yılda yaklaşık 200 bin çift bayan ayakkabısı, botu ve çizmesi üretmekteyiz. Ürünlerimizin kullanımı açısından belirli bir yaş sınırlamamız yoktur. Ancak genellikle 18-40 yaş arası genç bayanlar tarafından tercih edilmekte olduğunu gözlemlemekteyiz. Özellikle son yıllarda bayanların vazgeçilmezi olan babetlerden sandaletlere, platformlu ürünlere, stilettolara, gece ayakkabılarına, kısa botlara, dizüstü çizmelere kadar, 0 - 18cm arasındaki ökçe yükseklikleriyle çok geniş bir yelpazede, birçok model, renk ve kalıp çeşitliliğimizle müşterilerimizin beğenilerini toplamaktayız.

Nursaceshop.com ne zamandan bu yana devrede? Online platform satışlarınızı arttırdı mı?

Yaklaşık bir aydır satış yapmakta olduğumuz Nursaceshop.com sitemizle, ürünlerimiz yeni müşterilerimizle buluştu. Müşterilerimize online alışverişte sunduğumuz yüzde 10 indirim ve ücretsiz kargo hizmeti, müşterilerimize mağazaya gitmeden, evlerinden, işyerlerinden rahatlıkla diledikleri ürünleri alabilmeleri için olanak sağladı. Şu andaki online satışlarımızdan çok memnunuz ve bunun hızla büyüyeceğinden eminiz.

Yurtdışı satış ve tanıtım faaliyetlerinizden bahseder misiniz?

İmalatımıza başladığımız ilk yıllar ihracata yönelik üretimin yapıldığı yıllardı. Zamanla koleksiyonumuz istediğimiz başarıları elde edince kendi bünyemiz altındaki yurt içi mağazalarımızı da açtık. Ancak yurtdışı pazarı halen üretimimizin çok büyük bir bölümünü kapsamaktadır. Bu nedenle, yurtdışı pazarımızı genişletmek adına düzenli olarak yılda en az üç yurt dışı fuarına katılarak, ürünlerimizi yeni müşterilerin beğenisine sunuyoruz. Her fuarda beklediğimiz başarıyı elde ediyor, markamızın büyüdüğünü keşfediyoruz.

Müşteri memnuniyeti kavramı sizin için ne ifade ediyor? Nebim'in sunduğu değer teklifleri ve çözümler, müşteri memnuniyeti ölçümleriniz açısından baktığınızda şirketinize neler katıyor?

Nursace, 2010 yılı başında TÜV Rheinland tarafından denetlenerek, Alman Akreditasyon Kurumu - DAR onaylı ISO 9001:2008 belgesi alarak üretim kalitesini uluslararası standartlarda kanıtlamış ve tescillemiştir. Bu belge ve tescil kapsamında sunduğumuz kalite politikamızda, müşteri memnuniyetini sağlamak adına; müşterilerimizin değişen, gelişen istek ve beklentilerini, ilk seferde doğru ve sürekli olarak karşılama, müşterilerimize estetik, ergonomik, dayanıklı, dünya standartlarında ve modaya uygun ayakkabı ve aksesuarları tasarlama, satış sonrasında, müşteri kaynaklı olmayan ürün hatalarını çözümleme, müşteri şikayeti, anketi, ziyaretleri gibi, müşterilerden gelen her türlü geri bildirimi değerlendirme çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Nebim Gold Cozum Ortagi Verimsoft Firma Sahibi Serhat Duras.jpg

    Şu anda mağazanızda / mağazalarınızda Nebim yazılımlarının hangi ürün ve sürümünü kullanıyorsunuz? En etkin kullanım alanı hangi iş sürecinizde gerçekleşiyor?

    

     Nursace ayakkabı olarak gerek imalatımızın gerçekleştiği fabrikamızda, gerekse mağazalarımızda; üretimin başlangıcından, perakende satışa kadar tüm aşamalarımızda Nebim Winner 2011 sürümünü kullanmaktayız. Mağazalarımızın kendi aralarında ve fabrikamızla doğru, hızlı ve güvenli bilgi akışı, stok kontrol ve takibi açısından çok faydalı görmekteyiz.

       Nebim Gold Çözüm Ortağı Verimsoft Firma Sahibi Serhat Duras

    

     Almakta olduğunuz hizmeti Nebim V3 versiyonuna güncellemeyi düşünüyor musunuz?

      2006 yılında beri kullandığımız Nebim çözümlerinden ve Nebim Gold Çözüm Ortağı Verimsoft ile süregelen işbirliğimizden kaynaklanan memnuniyetimiz, tereddütsüz bir şekilde yeni versiyonları değerlendirme ve güncellemelere açık olmamızı sağlamaktadır.