top of page

B&G STORE

Başarı Hikayesi

Seyit Nebati

B&G Store | Yönetim Kurulu Başkanı

 

2000 yılından bu yana modern çocuk giyiminde, adını büyük kitlelere duyuran ve günümüzde çocuk giyim sektöründe kalitenin adresi olan B&G Store’un Yönetim Kurulu Başkanı Seyit Nebati, Nebim V3 ERP ile ilgili görüşlerini paylaştı.

2000 yılında sektöre giriş yapan ve kısa sürede gerek ulusal gerek uluslararası arenada geniş kitlelere ulaşan B&G Store, 104’ü Türkiye’de, 16’sı ise yurt dışında olmak üzere toplam 120 mağaza ile hizmet veriyor. B&G Store, tüm operasyonlarını Nebim V3 ERP ile yönetiyor.

“Nebim V3 Satın Alma Talep Yönetimi ile bir önceki yıla göre %10 tasarruf sağladık”

Nebim V3 ERP ile tanışma süreçlerinden bahseden B&G Store’un Yönetim Kurulu Başkanı Seyit Nebati, “Her departmanın kendi bünyesindeki olanaklarla satın alma süreçlerini yönetiyorduk ve çok verimli ilerleyemediğimizi görüyorduk. Bu süreci iyileştirmek adına Nebim’in Nebim V3 Satın Alma Talep Yönetimi uygulamasını inceledik. Nebim V3 Satın Alma Talep Yönetimi tam anlamıyla bizim ihtiyacımızı karşılayacak bir uygulamaydı. Projeyi hemen başlattık. Şu anda herhangi bir departman satın alma talebini giriyor, satın alma müdürü bu talebi uygun görür ise onaylıyor, onayladıktan sonra teklifler alıyor, gelen tekliflerden uygun olanı onayladıktan sonra ise genel müdür yardımcısı tarafından tekrar onay sürecinden geçiyor ve sürecin tamamı kontrol altında tutuluyor. Bu uygulamanın hayata geçirilmesi sayesinde; bir önceki yıla göre %10 civarında bir tasarruf sağlayabileceğiz. Bu gerçekten yaptığımız en büyük ve en önemli projelerden biri.” diye konuştu.

“Şu anda gerçek anlamda yönetilebilir bir bütçe programımız var”

Nebim V3’ün Bütçe Yönetimi Projesi’nin şirket olarak olmazsa olmazları haline geldiğini dile getiren Yönetim Kurulu Başkanı Seyit Nebati, “Bütçe Yönetimi Projesi, diğer projeler gibi önemli bir konuma sahip. Bugüne kadar bir bütçe yönetimimiz yoktu diyemem ama bu bütçeyi Excel üzerinden yapıyorduk ve bu yapıda hataya ve müdahaleye açık bir yöntemdi. Bu taraftaki iş süreçlerimizi iyileştirmek için de Nebim’in Bütçe Yönetimi programını inceledik ve ihtiyaçlarımıza cevap verdiğini gördüğümüz için de geçen yıl bütçe yönetimine başladık. Şu anda gerçek anlamda yönetilebilir bir bütçe programımız var. Artımızı eksimizi görüyoruz. Sürece müdahale ancak benim onayımla oluyor. Dolayısıyla çok daha gerçekleri yansıtan, artısını eksisini görebildiğimiz, nerede hatalarımız var bunu yorumlayabildiğimiz bir bütçeye sahip olduk ve bu program olmazsa olmazlarımızdan biri haline geldi.” dedi.

“Nebim V3 Bulut Tahsilat Entegrasyonu ile paranın nerede olduğunu anında görebilme kabiliyetine sahip olduk”

Nebim V3 Bulut Tahsilat Entegrasyonunun kendileri için çok faydalı olduğunu belirten Seyit Nebati, “Yaptığınız cironun nerede olduğunu, ne kadar kesinti yapılacağını, paranın ne zaman geleceğini tahmini yöntemlerle takip ediyorduk. Bu süreci daha verimli bir hale getirmek ve doğru yönetebilmek adına Nebim V3 BulutTahsilat entegrasyonu projesini hayata geçirdik.  Şu an anlık olarak hangi bankada ne kadar para var, ne kadarı gelmiş, ne kadarı bekliyor, neden bekliyor gibi tüm detayları izleyebiliyorum. Paranın nerede olduğunu anında görebilme kabiliyetine varabilmek bizim için çok önemli” diye konuştu.

“Üretim süreçleriyle ilgili ürünlerimizin tüm detaylarını arşivleyebilir duruma geldik”

Üretim ile ilgili olarak Mamul Kalite Kontrol Projesi hayata geçirdiklerini söyleyen Seyit Nebati, “Daha önce üretici ve bizim aramızdaki iletişim tamamen manuel eski usulde ilerliyordu ve çok fazla kâğıt işi çıkıyordu. Geçmişe dönük verileri görmek ve analiz etmek istesem birçoğuna ulaşamıyordum. Şu an tüm bilgileri, tüm detaylarıyla birlikte aynı sitem üstünde kolaylıkla analiz edilebilir durumdayız.” diye konuştu.

"Nebim ile yeni projeler geliştirmeye devam ediyoruz"

Nebim V3’ün birçok alanda işlerini kolaylaştırdığını ve tasarruf sağlamalarına yardımcı olduğunu söyleyen Nebati, aynı zamanda Nebim’in geliştirdiği ve geliştirmeye devam ettiği projelere de değindi. Şirketleri için çok önemli olan; Nakit Bütçesi Projesi, mağazalarda çalışan personelleri için asistanlık yapacak Nebim V3 Guided Sales ve Nebim V3 Müşteri Ekranı uygulamalarından da bahsederek bu projeleri de hayata geçirmek için sabırsızlandıklarını dike getirdi.

"Perakende sektörü kesinlikle bilişim sektörüyle beraber hareket etmek zorunda”

Seyit Nebati konuşmasını şu sözlerle sonlandırdı: ‘’Perakende sektörü kesinlikle bilişim sektörüyle beraber hareket etmek zorunda. Hiçbir şekilde perakende sektörünü bilişim sektöründen ayırt etme olanağımız yok. En büyük bütçelerimizi bilişime, dijitalleşmeye ayırmamız gerek, ki ben bunu yapıyorum. E-ticaretin gelişiminin önünde durabileceğimiz bir durum yok. Müşterilerimizin devamlı daha fazla şey isteyebilmesi, hedef kitlelere ulaşmamız bu dönemde ancak dijitalleşme ve bilişim sektörünün desteği ile gerçekleşebilir. Dolayısıyla eğer biz her altı ayda bir yeni şeyler ekleyemiyorsak geri kalırız. Bu sebeple her sezon, her ay, her yıl bir şeyler yapıyoruz ve bilişim sektörüyle birlikteliğimizi çok önemsiyoruz.’’

bottom of page