top of page

BİRKENSTOCK

Başarı Hikayesi

BirkenStock (Form Medikal) Şirket Sahibi Nazım Betin:

“Nebim V3 ile tüm sistemi anlık olarak takip edebiliyor ve iş süreçlerinde daha hızlı kararlar alabiliyoruz.”

Heidi Klum ve Bon Jovi gibi dünya starlarının ürünler tasarladığı Birkenstock markasının 1987 yılından itibaren Türkiye temsilciğini yürüten Form Medikal Şirket Sahibi Nazım Betin; kuruluşlarından itibaren firmalarının gelişim sürecini, 2012 yılında Nebim V3 ERP ile tanışmalarını bizlerle paylaştı. İş süreçlerini daha güçlü, pratik ve sağlıklı bir duruma getirebilmek için sektör tecrübesine güvenerek Nebim ile bir işbirliği sürecine girdiklerini belirten Betin, Nebim V3 ERP'yi seçerken; ülkelere göre uyarlanabilir yapısı ve çoklu dil desteği özelliklerinin belirleyici olduğundan bahsetti.

Sektöründe lider bir firma olarak, firmanızı tanıtabilir misiniz?

Form Medikal 1985 yılında kurulmuş olup, 1987 yılından bu yana da Alman BIRKENSTOCK Orthopadie GmbH & Co KG firmasının Türkiye temsilciliğini yürütmektedir. 1995 yılında Bill Clinton'ın Birkenstock'un boston modelini giymesi, bunu takiben Johhny Deep ve Madonna gibi yıldızların da bu ürünleri kullanması ile markanın üzerindeki dikkatler bir anda artmıştır. Ayrıca Heidi Klum ve Bon Jovi'nin de Birkenstock'a ürünler tasarlaması ile markamızın koleksiyonları dünya metropollerinde daha da popüler olmuştur.

2012 yılında Nebim ile bir işbirliği yaparak Nebim V3 ERP'yi tercih ettiniz. Nebim V3'ü tercih etme nedenlerinizden bahseder misiniz?

Bilgi altyapımızı ve iş süreçlerimizi daha güçlü, pratik ve sağlıklı bir duruma getirebilmek için sektör tecrübesine de güvendiğimiz Nebim ile bir işbirliği sürecine girdik. Nebim V3 ERP'yi seçerken; ülkelere göre uyarlanabilir yapısı ve çoklu dil desteği özellikleri bizim için belirleyici oldu.

Doğru analizler yapabilmek ve sağlıklı kararlar alabilmek, yurtdışı entegrasyonu ile denetim sağlayabilmek ve pratik iş süreçlerine sahip olabilmek için Nebim V3'ü seçtik.

Nebim V3'ün firmanıza sağladığı faydalardan bahseder misiniz?

Nebim V3 ERP'ye geçişimiz ile birlikte operasyonumuzda özelikle stok, sipariş, toptan ve perakende alanında verimliliğimizin ve hızımızın arttığını, pratik ve sağlıklı iş süreçlerine sahip olduğumuzu söyleyebiliriz.

Nebim V3 ile; planlamalarımızın daha doğru bir şekilde gerçekleştiğini, tüm sistemi anlık olarak takip edebildiğimizi ve bu sayede iş süreçlerinde daha hızlı ve sağlıklı karar alabildiğimizi gördük. Nebim V3 ile; ürünlerimizin renk /numara bazında takibini pratik bir şekilde takip edebiliyoruz. Yurt dışı entegrasyonu ile ürün kartlarımızı otomatik olarak açabiliyoruz. Bu sayede mağazalarımıza ve müşterilerimize ürün bazında daha detaylı bilgiler verebiliyoruz. Siparişler süreçlerimizde mobil cihazlar ile sevkiyatlarımızı hızlı ve pratik bir şekilde sevk edebiliyoruz.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz üzere Nebim V3'den sağladığımız pek çok fayda mevcut. Bunların yanısıra; Nebim ile olan işbirliğimiz süresince Nebim'in aksaklıklara çözüm odaklı yaklaşımı ve sektör tecrübesi de bizim için çok önemli unsurlar olmuştur.

Önümüzdeki dönemler için Nebim ile ilgili hedefleriniz nelerdir?

Önümüzdeki dönemlerde firmamızın ihtiyaçlarına uygun olarak Nebim V3 muhasebe ve veriambarı uygulamalarına da geçiş yaparak Nebim ile işbirliğimizi arttırmayı planlıyoruz.

bottom of page