top of page

FAİK SÖNMEZ

Başarı Hikayesi

Cihan Aktüre

Faik Sönmez | Mali ve İdari İşler Direktörü

Faik Sönmez Mali ve İdari İşler Direktörü Cihan Aktüre, Nebim V3 ile hayata geçirdikleri yeni projeler ve Nebim V3 Bütçe Yönetimi hakkında bilgi verdi.

2004 yılından beri Nebim ile iş birliklerinin devam ettiğini, 2018’de Bütçe Yönetimi projesini başlattıklarını ve proje ekibi oluşturduklarını söyleyen Aktüre; 2019 yılı başından itibaren fiili olarak Nebim V3 Bütçe Yönetimi programını kullanmaya başladık. Projeyle daha önce Excel ortamında takip ettiğimiz uzun süreli ve farklı tablolardan oluşturulan çalışmalar yerine yetkili kullanıcıların her zaman ulaşabilecekleri bir veri platformu oluşturup etkin gelir ve gider bütçesi yönetimi sağladık” diyen Aktüre, Nebim ile gerçekleştirdikleri Nebim V3 Bütçe Yönetimi uygulamasının faydalarına değinerek devam etti.

“Bütçe revizelerini, programın esnek yapısı sayesinde dakikalar içinde yapar hale geldik”

Mağaza ve kanal karlığı hesaplamalarını çok daha hızlı şekilde raporlama imkânı elde ettiklerini belirten Aktüre, “Merkez giderlerinin satış kanallarında dağıtılması işini, esnek ve kolay bir yapıya kavuşturduk. Farklı bütçe senaryolarını ve bütçe revizelerini programın esnek ve parametrik yapısı sayesinde dakikalar içinde yapar hale geldik” dedi. Ebit ve EbitDa verilerine anlık ulaşım sağladıklarını vurgulayan Aktüre, maliyet merkezi gelir-gider ve satılan malın maliyeti rapor detaylarında, hızlıca raporlama yapabildiklerini söyledi.

Geçmiş dönem ve yıllarla tutarsal ve yüzdesel karşılaştırmaları çok hızlı ve pratik bir şekilde yapmaya başladıklarını vurgulayan Aktüre Nebim V3 Bütçe Yönetimi programıyla birlikte firmanın tüm mali tablo raporlarını anlık ve çok hızlı olarak firma yönetimiyle paylaşma imkanına kavuştuk ve firmamızın faaliyetlerine devam etmesini sağladık. İlerleyen dönemlerde teknolojik yenilikler ve mevzuat güncellemeleri çerçevesinde işlerimize verimlilik ve hız katacak projeleri Nebim ile hayata geçirmeye devam edeceğiz” dedi.

bottom of page