top of page

Lee Cooper

Başarı Hikayesi

Kipaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Öksüz:

"Nebim V3 Yenilikleriyle Fark Yaratmayı Hedefliyoruz."

Türkiye'ye giren ilk yabancı marka olan Lee Cooper Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet  Öksüz, Lee Cooper markasının pazardaki konumunu, büyüme stratejisini ve genç  giyim pazarını değerlendirdi. Nebim ile birlikte sürdürdükleri başarılı  çalışmalara da değinen Öksüz, iş ortaklarına Kurumsal Kaynak Planlama çözümleri ile ilgili önerilerde de bulundu. Hem kadınlara hem de erkeklere günün her saati giyilebilecek rahat ve şık bir koleksiyon sunan Lee Cooper, Nebim sayesinde toptan ve konsinye müşterilerine değişik şekillerde ve avantajlarla satışta bulunduklarından bahsetti.

Lee Cooper markası ne zamandan bu yana Türkiye pazarında yer alıyor?

Lee Cooper Türkiye'ye giren ilk yabancı marka. Marka Türkiye'de uzun bir sessizlik dönemi geçirdi. Kipaş Holding olarak pek çok dünya markasının yanı sıra Lee Cooper'a da üretim yapıyorduk. Üretim gücümüz ve perakende hevesimiz neticesinde 2010 yılında, Lee Cooper'ın Türkiye'deki üretim ve perakende lisans haklarını aldık.

İki ay içinde 15 yeni mağaza açtınız. Bu yeni büyüme stratejisinden hareketle, Lee Cooper'ın pazardaki konumundan bahseder misiniz?

Lee Cooper'la Türkiye'de hızlı bir büyüme stratejisi izleyeceğiz. İki ay gibi kısa sürede Türkiye'nin en önemli illerinde, alışveriş merkezlerinde mağazalar açtık. 3 yıl içerisinde 200 satış noktasına ulaşmayı hedefliyoruz. Lee Cooper olarak kendi mağazalarımız dışında koleksiyonlarımız şimdi Boyner'lerde de tüketicilerle buluşacak.

Ürünlerinizi günün her saatinde giyilebilecek Cool ve sofistike olarak tanımlıyorsunuz. Lee Cooper'ın hedef kitlesi kimlerdir, kimler Lee Cooper giyer? 

Lee Cooper, hem kadınlara hem de erkeklere günün her saati giyilebilecek rahat ve şık bir koleksiyon sunuyor. Koleksiyondaki tüm parçalar birbiriyle uyumlu, birbirini tamamlıyor. Herkesin bizim koleksiyonumuzdan bir şey bulabileceğine inanıyorum. Lee Cooper'ın Türkiye'de marka bilinirliği çok yüksek. Hem gençlere hem de eskiden Lee Cooper giymiş, bu markayla büyümüş kuşağa hitap ediyoruz.

Şu anda mağazanızda / mağazalarınızda Nebim yazılımlarının hangi ürün ve sürümünü kullanıyorsunuz? En etkin kullanım hangi iş sürecinizde gerçekleşiyor?

Nebim V3 Enterprise versiyonunu kullanıyoruz. Tabii ki en sık kullandığımız alan satış modülü. Mağazalarımıza ilaveten toptan ve konsinye müşterilerimize değişik şekillerde ve avantajlarla satışta bulunuyoruz. Bu nedenle kampanya modülünü sık sık başvurduğumuz ve en etkili modül olarak  ilk sırada sayabilirim. Bunun haricinde, veri ambarı ve lojistik modülleri de bizim için önemli ve işimizi kolaylaştıran alanlar.

Türkiye'deki genç giyim pazarını rekabet ve çeşitlilik açısından nasıl değerlendiriyorsunuz? 

Türkiye'de genç giyim pazarı oldukça dinamik. Genç nüfus oranının yüksek olması, pazarı dinamik hale getiriyor. Genç giyim sektöründe rekabet yüksek, ürün çeşitliliği de fazla. Bu aslında bir avantaj. Alternatiflerin artması, organize perakendenin gelişmesi için bir fırsat. Lee Cooper olarak, genç giyim pazarında koleksiyonlarımızla, ulaşılabilir fiyatlarda tasarım anlayışımızla iyi bir alternatif olduğumuzu düşünüyoruz. 5 yıl içerisinde hedefimiz de mağaza sayılarımızı arttırarak sektörde ilk 3 arasında yer almak.

İş ortaklarınıza "Nebim Kurumsal Kaynak Planlama" çözümlerini önerir misiniz? Kısaca nedenlerinden bahseder misiniz?

Kurumsal kaynak planlama yazılımlarının, artık şirketlerin günlük operasyonlarını yürütmek için vazgeçilemez araçlar olduğunu düşünüyoruz. Buna ilaveten bu araçların karar verebilmek için gerekli analiz ve rapor araçları ile donatılması şart. Nebim çözümlerini tercih etme nedenlerimizin başında; Türk perakendecilik sektöründe uzun yıllardır edindiği ciddi tecrübe ve emek geliyor. Sektöre büyük katkı sağlayan Nebim çözümlerinin, piyasaya hızlı giriş yapan ve hedefleri büyük olan Lee Cooper markamıza da bu bilgi birikimini kısa sürede aktaracağına ve Nebim V3 ERP ile gelen yenilikçi yapısı sayesinde bize fark katacağına dair olan inancımızdı.

bottom of page