top of page
  • Yazarın fotoğrafıVerimsoft

Kuvars Optik: Nebim V3 Optik ile İş Süreçlerimiz Verimli ve Kontrollü Bir Hale Geldi

2017 yılından bu yana faaliyet gösteren Kuvars Optik tüm optik iş süreçlerini Nebim V3 ERP ile yönetmeye başladı. Kuvars Optik Genel Koordinatörü Engin Güngör Nebim V3 Optik ile ilgili görüşlerini paylaştıFirmanızı kısaca tanıtır mısınız?


“2017 yılında kurucumuz Özgür Erakpınar tarafından Akbatı Avm’de ilk Kuvars Optik mağazamız açıldı. Sektöre farklı bir bakış açısı getirmeyi hedefleyen markamız, Türkiye’deki tespit ettiğimiz A+Plus mağazaların hizmet kalitesinin yeterli olmadığını görüp gerek ürün gamı gerek hizmet kalitesi ile tamamen A+Plus müşterilere en iyi hizmeti sunmayı hedeflemektedir. Güncel olarak İstanbul’daki beş mağazamız ve e-Ticaret kanalları ile tüketiciler ile buluşuyoruz.”


Nebim V3 ile süreci nasıl yönetiyorsunuz, işleyişten bahsedebilir misiniz?


“2020 Eylül ayında başladığımız projeye, ilk olarak mağazalarımızın eğitimleri, akabinde merkez ofis çalışanlarımızın eğitimleri sizler tarafından tamamlandıktan sonra bilgi işlem ve stok departmanımızın özverili çalışması ve aynı zamanda sizlerin de desteğiyle, günlük akışımızı bozmadan planlı olarak 1 Kasım itibariyle geçişimizi tamamladık. Ürünün satın alınmasından başlayıp, nihai tüketiciye ulaşana kadar tüm şirket içi operasyonlarda NebimV3’ü aktif olarak kullanıyoruz.”


Nebim V3’ü fiili kullanıma alırken yaşadığınız deneyimlere göre önerilerinizi paylaşabilir misiniz?

“Nebim V3 ERP programı kullanmadan önce, canlıya geçiş öncesi hazırlanma sürecimiz oldu. Bu ve diğer süreçleri Nebim’in optik sektörüne özel sektörel çözümleri ile rahat bir şekilde yönetebildik. Ürün envanterimizi, ürün kartlarımızı ve daha önce kullandığımız programdaki bilgileri, daha iyi bir optik ürün kartı takibi yapılması amacıyla renkli ve ekartmanlı olarak hazırladık ve alt yapımızı buna göre kurguladık. Canlıya geçiş öncesi test ortamında çalışmalarımızı yaparak hedeflediğimiz tarihte canlıya geçişi gerçekleştirdik. Burada en önemli önerimiz Nebim ekibindeki optik deneyimi olan danışmanlara projeyi teslim etmek olur.”


Uygulamanın sağladığı en önemli faydalar neler oldu?


“Sektörümüzün içinde barındırdığı ve her firmada problem haline gelen UTS takibi de otomatik olarak Nebim V3 UTS Entegrasyonu ile entegre edildi. Bu doğrultuda gelen ürünlerin UTS’nin merkez depoda onaylanması ve mağazalara gönderilmesiyle beraber ürün satışı yapıldığında nihai tüketiciye otomatik olarak bildirilmesi gerçekleştirildi. Nebim V3 üçüncü parti entegrasyon firmalarıyla da entegre edilerek, şirketin A’dan Z’ye tüm operasyonel süreçleri tek bir platformda toplandı ve farklı iş süreçlerinin birbirleri ile konuşabileceği bir şekilde takip edilebilmesi sağlandı. Özellikle optik sektörüne yönelik sektörel faydalar ile iş süreçlerimiz verimli ve kontrollü bir hale geldi.”

23 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page